Csillár, főzőlap, egyéb villamos berendezés beüzemelése

Megunta a régi, elavult lámpatestjét, újat szeretne látni a nappalija közepén. Vagy megvan az áhított új konyhabútor, de nincs aki beüzemelje az elektromos készülékeket? Hívjon, segítünk.

 

Csillár felszerelése

A manapság kapható lámpatestek általában jóval kisebb méretűek, mint a régiek, emiatt nagy valószínűséggel máshogy is kell őket felfogatni. Ráadásul tegyük fel a régi csak két bekötési ponttal (Fázis és Nulla) rendelkezett, az újban viszont van helye a védővezetőnek is. Emiatt ez már nem is olyan egyszerű.

És ez még csak a villamosipari része a dolgoknak. Egyéb tényezőket is figyelembe kell venni. Például ahova fúrunk ott biztosan nincs más? Lehet az másik villanyvezeték, egyéb vezeték, vagy esetleg egy betonvas. Ezek megsértése nagy gondot tud okozni, emiatt kellő gondossággal kell nekifogni.

A másik a kivitelezés tisztasága. Egy csillár felfúrása miatt ne kelljen az egész szobát kipakolni, vagy mindent fóliával letakarni.  Cégünk kellő gondossággal és tisztasággal vállalja lámpatestek/ csillárok felszerelését. Hívjon bizalommal!

Főzőlap beüzemelése

Bár első látásra egyszerűnek tűnhet, mégis komoly odafigyelést igényel ez a feladat. Tekintve, hogy egy főzőlap maximális teljesítménye (legyen az hagyományos fűtőszálas, vagy egy újabb indukciós főzőlap), 7-8 KW is lehet , emiatt ezeket csak közvetlenül (dugaszolóaljzat nélkül) szabad   csatlakoztatni.

További fontos szempont , hogy az új főzőlapot hogyan,  1, 2, vagy 3 fázisra csatlakoztatjuk. Természetesen ha nekünk csak egy fázisunk van, akkor csak arra lehet, feltéve ha a szerződött csatlakozási teljesítményünk ezt megengedi. A csatlakozás módja a gépek gyártójától függően eltérő lehet. Ezt vagy a gépen belüli sínezéssel, vagy pedig a készülékből kijövő 5*2,5 mm2-es réz vezetékeknek és a bejövő tápláló áramkörnek a gyártó által specifikált módon való összekötésével kell megoldani. Vagyis nagyon nem mindegy mit mivel kötünk össze.

Természetesen ilyenkor szóba jöhet új villamos áramkör kiépítése is. Bővebb információt cégünk ezen szolgáltatásáról itt találsz.

LED-es konyhapult világítás kiépítése

Legyen szó akár régi, vagy új konyhabútorról, a megfelelő megvilágítás nagyon fontos  a konyhában. Régebben fénycsöveket , vagy 12 V-os egyenáramú, illetve 230 V-os váltakozó áramú úgynevezett spot lámpákat szereltek fel. Ma már ezek egyre elavultabbak, helyettük a jóval nagyobb biztonságot nyújtó és jóval nagyobb fényárammal rendelkező LED világítás a jellemző. Miért jobb ez?  Mert pl. nem kell a 230 V-os feszültséget a konyhapult közelébe se vinni és jóval gazdaságosabbak is. Míg egy halogén lámpa fényhasznosítása max. 15-30 lm/W (a többi hő), addig a LED eléri a 100-110 lm/W-ot is. Ráadásul ezek nem csak gazdaságossági szempontból fontosak, hanem melegedési  szempontból is. Láttunk már spot lámpát szorosan beépítve gipszkartonba, vagy éppen bútorlapba, ahol a felesleges hő (fényforrás típusától függően, de akár 70-80 % is lehet) nem tud eltávozni, emiatt potenciális tűz forrása lehet.

Továbbá a régi típusú spot lámpák a beépítés sűrűségétől függően egyes részeket a konyhában, de leginkább a konyhapulton jobban megvilágítanak, míg mást helyeket kevésbé, ezáltal úgynevezett „foltos” hatást eredményeznek. Egy LED szalag esetében ez kizárt, mert a LED  fénypontok egymástól kb. 5-10 cm -re helyezkednek el egymástól , ezáltal az egyenletes megvilágítás garantált.